S diastázou se pracuje velmi specificky, korekční cvičení má svá daná pravidla, která nejsou široké veřejnosti známá. Pokud ženy po porodu začnou horlivě posilovat, může dojít naopak ke zhoršení stavu a k rozšíření rozestupu břišních svalů.
Toužíte po six packu nebo po funkčním břichu? Vyléčení diastázy není o fitness, ale o působení sil. Pokud nevíte o silách, které vytváříte prostřednictvím tělesného postavení, pohybu a každodenních návyků, jak byste mohli přestat diastázu vytvářet? Ač vás to teď může trošku děsit, léčba diastázy je otázka několika měsíců i let a neexistuje jeden cvik, který by vás jí zbavil nadobro. Musíte se naučit být dostatečně silné, abyste unesly váhu svého těla a nevytvářely nadměrné tlaky.
Většina z vás odkoukala (ať už na školním tělocviku, v médiích, či na sportovištích všeho druhu) mnoho cviků na svaly povrchové. A po letech „plankování“ a „sklapovačkování“ už jen těžko zapojíte svaly hluboké. CORE není funkční, jeho práci převzaly svaly doprovodné… Je to jako když stavíte dům – pokud nezainvestujete do pevných základů, jednou vám celý (ač třeba krásný) dům může spadnout na hlavu.
Pokud nejste pokročilé v práci s vlastním tělem, prkna, sklapovačky a intenzivní břišní trénink mohou na nefungujícím CORE napáchat nevratnou paseku. Neochuďte se o kýžené výsledky kvůli dychtivosti po cvičení. O tělo je třeba pečovat komplexně, systematicky, s rozumem. A pak se výsledky dostaví mnohem dříve.
Nezapomeňte, že práce s diastázou je více o vaší hlavě nežli o cviku samotném. Aby se diastáza začala stahovat (a nikdy se už nevrátila), je zapotřebí zkoordinovat celý CORE při jednotlivých úkonech. Tento um získáte tréninkem. Po pár dnech/týdnech už budete vědět, jestli pohyb v daném cviku táhnete svalstvem břicha, zad či nohou, a zautomatizujete si správné nastavení těla.
Terapie diastázy nezahrnuje pouze cvičení, je třeba začít u tělesného postavení, s přípravou tkání a natonizováním svalstva. Metodika CoreYoga® učí fasciálním masážím, napřímení tří velkých kostí (pánve, hrudníku a lebky) a následné aktivaci hlubokého svalového „korzetu“.