Nabídka online

workshopů a přednášek

Informace, které vám poslouží na cestě za zdravým tělem i duší

Rozklikněte vybrané

Online workshop

DIASTÁZA A PÁNEVNÍ DNO

Pojďme se společně naučit aktivovat střed těla tak, aby byl nejen estetický, ale také funkční. Rozpohybujme své pánve, podpořme pružnost hrudníku správným dechem. Naučme se vnímat své tělo a používat ho koordinovaně po celý den při běžných činnostech.

Přeji vám příjemný poslech.

online workshop

1.část - Diastáza

Diastáza - 00:04

Projevy a příčiny rozestupu svalů, ohrožené skupiny, myofasciální problémy

Vyšetření - 12:25

Samovyšetření rozestupu břišních svalů, šíře vs. hloubka, kompenzace

Rehabilitace - 14:53

Tělesné postavení, zažívání, hormonální rovnováha, otužování, oblečení, psychika

CORE - 23:26

O spolupráci bránice, pánevního dna, příčného břišního svalu a multifidi
diastáza

2.část - Tělesná struktura

Vnímání těla - 31:10

Experiment - svá těla hodně pozorujeme, ale málo vnímáme, potenciál těla

Princip délky - 35:49

Praktické ukázky funkčního a dysfunkčního středu těla, mnemotechnické pomůcky

Fascie a napětí - 40:51

Úprava napětí břišní stěny a akupresurní stimulace před samotným cvičením

Fasciální masáže - 43:26

Masáž u kosti stydké, u bránice, podpora "nesení" bříška, masáž křížem...
diastáza

3.část - CORE aktivace

Pánev - 55:18

Praktické ukázky hledání tzv. "neutrální pozice" pánve, korálek na počítadle, ocásek

Hrudník a dech - 1:02

Experiment - pozorování dechu, efekt balónku, trénink hrudní elasticity, bránice

Lebka - 1:09

Vycentrovaná pozice hlavy, uvolnění skloubení "u-rampa", prodloužení svalů

Pravidlo OPP - 1:13

Kouzelné pravidlo pro aktivaci všech tělesných "podlaží", nácvik u opory
cviky diastáza

4.část - Pánevní dno

Funkce pánve -1:33

Gynekologické zdraví, prožívání intimity, převodník sil, břišní lis, stabilizace

3 vrstvy - 1:38

Rozdělení vrstev svaloviny pánevního dna a efektivní aktivace každé z nich

Uvolnění PD - 1:42

Relaxace svalů PD, fasciální masáže s pichláčkem, pelvitrochanterické svaly

3 druhy aktivace - 1:46

3D pohyb v asymetrii a dynamice, orbicularis oris, kontrakce bránice
cviky diastáza

4.část - PRAXE

Ve stoji -1:22

Izolované rotační pohyby pánve a hrudníku, punctum fixum - punctum mobile

Na míči - 1:55

Předo-zadní, vertikální a horizontální pohyb pánve, propojení v osmičku

Vleže na zádech - 2:02

Pichláček pod kostí křížovou, 3D pohyb, protažení bederní oblasti, automasáž

Vleže na břiše - 2:13

Efektivní aktivace hlubokého svalového korzetu - oplošťování bříška

Z došlé pošty...

Děkuji vám za zprávu a opravdu skvělý workshop. Já na podobné akce, kde je víc lidi moc nerada chodím, a musím říct, že jsem se cítila opravdu v pohodě a uvolněně. Také jsem cítila, že jsem v bezpečí a nemusím se za nic stydět. Svoji práci děláte opravdu úžasně a je vidět, že ji děláte opravdu srdcem, ne pro peníze. To se v dnešní době už tak často bohužel nevidí. Erudovanost a srdce dohromady. Jsem vděčná, vždy když potkám podobné lidi. Opět nabudu trochu víc víry v tento svět. Děkuji vám za všechno a zůstaňte jaká jste, protože jste skvělá a děláte úžasnou práci, výborným způsobem.
Ivana
Sice mám zakoupený Váš online program, ale moc jsem chtěla cvičení s Vámi zažít na živo a byla jsem nadšená 😊 Byl to úžasný zážitek! Dokážete člověka skvěle namotivovat a inspirovat k tomu, aby si také takovou péči věnoval. Byla jsem fascinovaná tím, jak srozumitelně a zajímavě jste nám předávala informace a jak jste byla precizní. Byla jste opravdu úžasná a bylo skvělé, že jste používala příklady ze života, že jste k nám byla velice otevřená a že jste dokázala téma odlehčit a pobavit nás 😊 Od workshopu už uběhl více než týden a jsem pořád stejně nadšená, jako když jsem z kliniky VO2MAX odcházela na vlak 😊 Pokud byste někdy uvažovala třeba o nějakých víkendových pobytech pro klientky, na kterých by se s Vámi cvičilo, bylo by to úžasné, hlásila bych se hned! Klidně bych jela na Váš workshop znovu! 😊
Petra
Dobrý večer, doufám, že Vás neruším. Ráda bych Vám poslala své foto jako veliké díky! Vy si mě nejspíš nepamatujete, ale já na Vás nezapomenu nikdy. Díky Vašemu workshopu, Vašim znalostem, které jste nám dokázala tak skvěle podat, zmenšila pas o 20 cm a dokonce už tolik netrpím na úniky moči. Víte, pro mne to hodně znamená, cítit se zase po letech dobře, vzít si na sebe to, na co mám chuť, nebát se hýbat bez "nehody". Děkuji Vám. Kéž by takovou úlevu poznaly i další ženy. Děkuji Vám, za to, co děláte. S úctou, Miroslava.
Miroslava
Dobrý den, Aničko, chtěla bych Vám poděkovat za velmi přínosný včerejší den. Odcházela jsem nadšená a hned jsem kamarádkám posílala tipy 🙂 Musím říct, že po dlouhé době jsem byla na semináři, který byl tak nabitý informacemi a "aha momenty". Čerpala jsem od porodu různé informace o diastáze, pánevní dnu i funkční medicíně, ale až včera se mi to v hlavě hodně propojilo a ukázalo celistvěji. Skoroi je mi až líto, že jsem v době po svém akutním císaři tyhle informace neměla, mohla jsem si ušetřit trápení s jizvou i s bolestmi v podbřišku. O to víc oceňuju, co pro ženy děláte - projekt Péče po porodu tu strašně chyběl. Děkuji i za nápad a skvělý tah zkombinovat to s povídáním od Lukáše.
Gábina
Milá Aničko, děkuji Vám za velmi příjemný a informativní workshop. Dobrá volba na sobotní odpoledne. ;-). Už nyní cítím úlevu v bederní oblasti a co víc, bříško je hned po ránu ploché, pevné a cítím svaly, o kterých jsem ani nevěděla, že existují. Pokud se mi po pár týdnech uleví i od inkontinence, pošlu vám metál!
Karolína
Dobry den, chtěla bych Vám dát zpětnou vazbu na Váš workshop, kterého jsem se 20. listopadu zúčastnila. Původně jsem šla hlavně jako doprovod ségry, která diastázu řeši a taky jsem se chtěla něco nového dozvědět. Cvičení jsem si užila, ale ten pravý “aha” moment přisel až večer a následující den, kdy jsem na svém těle zpozorovala změny…hodně trpím na ztuhlost zad, která je v podstatě chronická. Ačkoliv docházím na fyzio, cvičím “správně” a snažím se o své tělo starat, většinu času se i kvůli sedavému zaměstnaní necítím úplně fit. Po cvičení s Vámi přišlo uvolnění…páteř jako by se nějak zázračně odblokovala a já vyrostla o několik cm a mohla se volně nadechnout. Musím říct, že váš workshop pro mě byl zase jedním důležitým dílkem do skládanky. Opravdu děkuji za Vaši práci, která má velký smysl.
Eliška
Dobrý večer, Aničko, chtěla jsem Vám poděkovat za dnešní workshop. Již Vás sleduji nějakou dobu, mám knížku, ale vždy mi více vyhovuje osobní setkání a cvičení se skupinou ostatních - mám potom větší motivaci a více se snažím. Informace mi přišly přínosné a hlavně jsem ráda za zpětnou vazbu. Ted jsem si cviky jistější. Máte hrozně příjemný a profesionální projev. Tak nějak mi vlastně sedíte svým přístupem. 🙂
Markéta
Milá Aničko, Milá Aničko, moc moc Vám děkuji za úžasný workshop. Precizně připravený a dokonale přednesený. Určitě budu cvičit podle vašich videí. A čerpat z vašich rad. Dcera (28) trpí na šílené migrény a bolestivou menstruaci. A já dlouhodobý přechod. V prezentaci od Lukáše jsem našla můj problém z cholesterolem. Ten mám vyšší a nejde mi snížit. Jdu číst a koukat na videa 🙂 Ještě jednou děkuji a přeji krásné podzimní dny.
Lada
Dobrý den, Teprve dnes jsem se dostala k Vašim emailum. Chci moc podekovat. Vas workshop byl uzasny. Spoustu uzitecnych informaci a moc mi to pomohlo si uvedomit ze bych mela zacit o sebe konecne pecovat. A doufam ze budu mit dost sil na sobe poradne zapracovat. Jen mi chybi nejaky Vas pravidelny kurz cviceni na ktery bych mohla kazdy tyden prijit 🙈 Jste strasne mila a uzasna jeste vic ve skutecnosti nez na instagramu. Jste moji inspiraci. Moc dekuji.
Petra
Milá Aničko, chci Vám poděkovat za Vaše nasazení a přístup, jak během Workshopu tak i mimo něj. Mám za sebou celý Váš online kurz (základ, nikoliv sestavy 🙂 a chybělo mi to, co jsem od Vás dostala včera. Ráno jsem už cvičila podle pracovních listů a když dnes od Vás dorazilo video, tak jsem byla maximálně šťastná - vše jsem si ještě oživila více. Dívala jsem se i na doplňky stravy - překvapilo mě - nic předraženého!!!! Děkuji, děkuji, děkuji Krásný den a ať se Vám moc moc daří. Ráda dorazím opět někdy osobně - je to obrovská pomoc být opravena, korigována, motivována... 🙂 Jste velice laskavá a zároveň velmi profesionální. Byl to opravdu příjemný den. Klára
Klára
Dobrý den Aničko, byla jsem u vás asi před měsícem na natáčení workshopu. Chtěla jsem Vám poděkovat, za krásný den , za přístup do webinaře, za slevu do vašeho eshopu... ale hlavně, za to, že vidím výsledky!!!! Jsem opravdu nadšená. 5 let chodím na fyzioterapie s diastazou a pánevním dnem, vím že už mám za sebou obrovský kus práce, svoje tělo znám a vím co mu dělá dobře a co ne, ale stále jsem nebyla spokojená s vyvaleným bříškem odpoledne a večer. Změny jsem viděla už týden po workshopu, a teď po měsíci jsem opravdu nadšená. Rozhodně necvičím třikrát denně, spíše jednou, dvakrát. Ale v kombinaci se správným držením těla, masáží, otužováním atd, to prostě skvěle funguje. Obdivuji vás, za to co děláte pro ženy, pokračujte v tom 🙏😊
Lenka

Často kladené otázky

Pro koho je online workshop určen?

Metodika CoreYoga® poskytuje ucelený koncept pro nalezení rovnováhy tělesné (svalově-fasciální) i mentální (psychosomatické), podporující zdravé držení těla a dech, aktivující hluboké svalové struktury - pro dívky, ženy i seniorky. V každém věku a jakkoli dlouho po porodu se dá začít. Metodika se zaměřuje na aktivaci hluboko uložených svalů středu těla (bránice, multifidi, příčný břišní sval, šikmé svaly břišní, svaly pánevního dna) - naučíte se pracovat s tělem tak, aby se břišní stěna celoživotně nevyklenovala, aby se spotřebovávaly tukové zásoby v oblasti pupku a boků a byly aktivní všechny tři vrstvy pánevního dna.

Jak dlouho budu mít online workshop k dispozici?

Zakupujete si přístup k obsahu na 180 dní (6 měsíců).

Co vše si za 699 Kč kupuji?

Online workshop v délce 2,5 hodiny (obsah rozepsán výše). Pod videem naleznete podrobně rozepsané cviky z workshopu pro vaši cvičební praxi.

Budu potřebovat nějaké pomůcky?

Ano, doporučené odkazy vám ukládám níže. Budeme cvičit s měkkým nafukovacím míčem o průměru 30 cm, měkkým míčkem Senso Pro s oblými výstupky a průměrem 12 cm. Pro fasciální masáže využijete masážní olejíček pro zvláčnění pokožky. Můžete si vyzkoušet CORE aktivaci s abdominální píšťalkou.

Hormonální zdraví ženy

Pojďme se společně s terapeutem funkční medicíny a klinické naturopatie Lukášem Bulínem M.D. A.M. pobavit o hormonálním zdraví ženy. Dozvíte se, jak fungují jednotlivé hormony v rámci cyklu ženy, jak lze cyklus podpořit/upravit, jak zvýšit libido, energii, jak pracovat s menopauzou a také jak podpořit psychiku. Aby nám bylo dobře fyzicky i na duši.

Přeji vám příjemný poslech.

Hormonální zdraví ženy

Hormonální (dis)harmonie

Co vše ovlivňuje cyklus ženy - 00:33

O životním stylu, stravování, nutricii, genetice, zánětlivosti, stresu, lécích a biochemickém zdraví

Systémy v těle - 2:40

Regulace glykémie, imunitního systému, zdraví nadledvin, štítné žlázy a funkce pohlavních hormonů

Premenstruační syndrom - 5:38

Rozlišení 5 druhů PMS (bolestivý, oteklý, depresivní, úzkostný, mlsný) + jejich efektivní řešení

Dynamika estrog. a progest. - 25:54

Cholesterol, testosteron, kortizol a stres, otěhotnění ...
Lukáš Bulín

Hormonální podpora

Anamnéza a testování - 32:50

Podrobná anamnéza, genetické panely, hormonální testování (usušená moč + sliny)

Metody suplementace- 34:30

Magnesium, Taurin, Omega 3, Berberin, DIM + CDG, NAC + Glycin, Brokolicové klíčky

Podpora libida - 50:00

Přírodní sexuální stimulanty pro ženy, regenrace, spánek, energie, psychická pohoda

Metylace a dotazy - 52:40

Endometrióza, dopamin, menopauza, strava, bolesti

Konzultace s Lukášem B.

Funkční medicína a naturopatie, biorezonance, čínská medicína a vzájemné propojení všech systémů podle potřeb daného klienta, konzultace možné i online, testování na dálku.

Často kladené otázky

Pro koho je online workshop určen?

Pro všechny dívky a ženy, které mají menstruační cyklus nebo které procházejí menopauzou.

Jak dlouho budu mít online workshop k dispozici?

Zakupujete si přístup k obsahu na 180 dní (6 měsíců).

Co vše si za 399 Kč kupuji?

Online workshop v délce 62 minut (obsah rozepsán výše). Celá prezentace včetně prokliků ke stažení pod videem.

Online workshop

CVIČEBNÍ SESTAVY

Pojďme si společně rozvinout pohybová pravidla a cviky, které jste se naučili v předchozím online workshop na téma Diastáza a Pánevní dno (předpoklad pro správné provedení cviků).

Přeji vám příjemný poslech a cvičení s výsledky 🙂

cviky diastáza a pánevní dno

1. cvičební sestava

Aktivace chodidel

Opičák

Přetlačovaná

Nasávání

Hopík

Pozice „zadečkem do zdi"

cviky diastáza a pánevní dno

2. cvičební sestava

Zavírání knihy

Magnet

Zapažování a ždímání

Naklápění kolen

Pánevní mostek

Pánevní houpačka

cviky na diastázu

3. cvičební sestava

Dlouhá záda

Patra

Důlek v písku

Osmička

Vybočování

Nabírání vody

Obtiskávání

Šroubek

Masáž zad

cviky na diastázu

4. cvičební sestava

3D dech s ručníkem

Stáčení pánve

Loďka

Často kladené otázky

Pro koho je online workshop určen?

Metodika CoreYoga® poskytuje ucelený koncept pro nalezení rovnováhy tělesné (svalově-fasciální) i mentální (psychosomatické), podporující zdravé držení těla a dech, aktivující hluboké svalové struktury - pro dívky, ženy i seniorky. V každém věku a jakkoli dlouho po porodu se dá začít. Metodika se zaměřuje na aktivaci hluboko uložených svalů středu těla (bránice, multifidi, příčný břišní sval, šikmé svaly břišní, svaly pánevního dna) - naučíte se pracovat s tělem tak, aby se břišní stěna celoživotně nevyklenovala, aby se spotřebovávaly tukové zásoby v oblasti pupku a boků a byly aktivní všechny tři vrstvy pánevního dna.

Jak dlouho budu mít online workshop k dispozici?

Zakupujete si přístup k obsahu na 180 dní (6 měsíců).

Co vše si za 599 Kč kupuji?

Online workshop v délce 1 hodina a 13 minut (obsah rozepsán výše). Pod videem naleznete podrobně rozepsané cviky a sestavy z workshopu pro vaši cvičební praxi.

Budu potřebovat nějaké pomůcky?

Ano, doporučené odkazy vám ukládám níže. Budeme cvičit s měkkým nafukovacím míčem o průměru 30 cm, měkkým míčkem Senso Pro s oblými výstupky a průměrem 12 cm. Pro efektivní CORE aktivaci budeme též využívat abdominální píšťalku.

Bez cvičení výsledků není 🙂

Přeji vám, ať vás cvičení baví! První pozitivní změny ucítíte během několika dní, první viditelné výsledky očekávejte za čtyři až šest týdnů poctivé rehabilitace.